Svjetsko prvenstvo za Laser 4.7 - Gdynia Poljska

18. July 2018.

Na svjetskom prvenstvu za klasu Laser 4.7 Youth, koje se održavalo od 09.-17.07.2018 u poljskom gradu Gdynia, na Baltičkom moru,  u konkurenciji od 275 jedriličara,  uspješno je odjedrio naš član Marijan Mavar. Nakon početnih kvalifikacijskih regata  i odličnog  starta, Marijan je u završnim regatama bio manje uspješan i na kraju zauzeo u ukupnom plasmanu 84. mjesto. Marijan je ujedno završio  kao drugi najbolje plasirani hrvatski jedriličar iza Roka Stipanovića iz JK Clivo, koji je u ukupnom plasmanu zauzeo  15. mjesto.

Nakon uspješnog nastupa na Europskom prvenstvu u travnju ove godine, kada je osvojio 23. mjesto, ovim nastupom na Svjetskom prvenstvu, Marijan Mavar je odjedrio zadnju regatu u klasi Laser 4.7. Želimo mu puno sreće i uspjeha sa jedrenjem u zahtjevnijoj klasi Laser Radial.