Otvoreno državno prvenstvo za klasu Šljuka 2019

28. May 2019.

U isto vrijeme dok su naši najmlađi natjecatelji sudjelovali na “Mićoj regati” u Malinskoj, nešto stariji natjecatelji sudjelovali su na drugoj strani Kvarnerskog zaljeva na Otvorenom državnom prvenstvu za klasu Šljuka (eng. Snipe) u organizaciji JK Orion iz Mošćeničke Drage od 24. do 26. Svibnja. Sudjelovalo je 18 posada iz Italije, Njemačke i Hrvatske.

Zbog pomanjkanja vjetra u petak i subotu se nije izlazilo na more . U potrazi za vjetrom, tek u nedjelju iza 13 sati je označen start prve regate po jačini vjetra od 6-8 čvorova u kanalu ispod Brseča. Zadnaj treća regata je završila iza 17 sati po vjetru jačine 10 čvorova i na taj način uspješno privela kraju ovogodišnje državno prvenstvo za koje je uvijet bio minimalno tri održane regate.

U ukupnom poretku pobjednik regate Sipar Iternational je talijanska posada Fabio Rocelli i Daniela Semec iz YC Barcola , Grignano. Titulu državnog prvaka Hrvatske osvojila je splitska posada Luka Jerčić i Josipa Prosinečki iz JK Split, drugo mjesto osvojila je posada Marko Marinović i Vedrana Polić iz JK Split dok su treći bili Milko Volarić i Dean Pavlak iz kostrenskog Galeba. Četvrto mjesto osvojila je druga kostrenska posada Damir Vranić i Ado Linić u svojem prvom nastupu na nekoj regati.